DiscoClipy.com - disco polo - teledyski, piosenki, muzyka, nowości


DiscoClipy.com – disco polo – teledyski, nowości, piosenki, muzyka

Witamy
Login / Rejestracja


reklama disco-polo.info

Najbardziej Popularne Artykuły


 • Tomasz Niecik

  Tomasz Niecik to artysta wielowymiarowy. Wykonawca posiada niecodzienną osobowość, co objawia się w różnych sferach jego działań. Zaczynał jako tancerz w wielu komercyjnych produkcjach, by z czasem stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w disco polo. Debiutancki album Tomasza Niecika pt. „Kawalerzy” był prawdziwym przełomem w tym gatunku muzycznym. Pierwszy singiel zatytułowany "Czarna Inez" stał się dużym przebojem i doskonale zapowiadał całą płytę. Można go było usłyszeć w klubach i dyskotekach w całym kraju.

  Tomasz Niecik jest wykonawcą chętnie granym przez DJów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na koncertach piosenkarza panuje zawsze doskonała atmosfera. Artysta wkłada w występy całe serce i sprawia, że każdy z nich jest dla odbiorcy niezapomnianym przeżyciem. Tomasz Niecik jest również osobą tryskającą humorem i to m.in. dzięki temu zdobył tak pokaźne grono fanów. Występom piosenkarza towarzyszy zawsze również niesamowite show w wykonaniu tancerzy, którzy stanowią nieodłączną część widowiska.

  Produkcją na płytach Tomasz Niecika zajął się jeden z najlepszych twórców ostatniego dziesięciolecia. Nie da się ukryć – z nadejściem tego piosenkarza zaczęła się nowa era w tej muzyce.

  Więcej »
 • After Party

  After Party - To nazwa nowego polskiego zespołu, który z wielkim przyszłowiowym boom chce zawojować polski rynek muzyczny nurtu dance - club. Opiekunem grupy jest Staszek Kuciński z formacji Kamida, co z pewnością gwarantuje debiutantom sukces. After Party wdraża nowe brzmienie, pomysły, innowacje, które na pewno wprowadzą niemały szok wśród odbiorców tego rodzaju muzyki, jak również zespołów, którzy uprawiają ten styl muzyczny. Grupa chce bazować na super jakości, która spowoduje przychylność odbiorców.

  Więcej »
 • Dennis

  Jesienią 1994 roku został założony zespół „DENNIS” przez Jacka Krupińskiego i Leszka Śmieszka. Początki były skromne. Grupa grała na weselach, festynach, dyskotekach. Nieco później do dwójkiprzyjaciół dołączył młody i utalentowany Krzysztof Leśnik. Wraz z jego przyjściem do zespołu młodzi muzycy stali się bardziej rozpoznawalni. Wieść o nich dotarła aż do Białegostoku, gdzie firma Green Star zaproponowała współpracę. Od tamtej pory „DENNIS” i firma „GREEN STAR” połączyli się na długo. Krzysztof przyniósł ze sobą nowe pomysły oraz dużo zapału. Napisał piosenkę „Marzenie” w 1996 roku dzięki której chłopcy stali się rozpoznawalni na całą Polskę. Wtedy dołączyły dwie tancerki Asia i Patrycja. Wkrótce potem zespół wydał kasetę „Marzenie” z piosenką o tym samym tytule. Piosenka stała się hitem tamtego lata. Nucili ją młodzi i starzy. W 1998 roku troszkę w mniejszym składzie: Krzysztof i Jacek wydają kolejną płytę na której znalazło się wiele wspaniałych kompozycji: Miłość i łzy, Zimny drań oraz Samba.Na festiwalu w Ostródzie tamtego lata grupa zdobyła statuetkę „Zespół Roku”. Nazwa zespołu pochodzi od imienia pięknej francuskiej dziewczyny Dennise. Jeden z chłopaków przeżył miłość do ślicznej dziewczyny i do dziś jest tajemnicą który to był. W 2001 roku DENNIS przerwał działalność koncertową i skupił się na innych formach aktywności muzycznej. Owocem tego była m.in. pop-rockowa płyta pt. "ZWARIOWAŁEM" nagrana pod szyldem „I.Q”.. Muzyka na tym krążku utrzymana jest w gitarowych klimatach z dużą dozą rockowej energii. W 2008 roku DENNIS wznowił działalność koncertową oraz rozpoczął pracę nad nowymi piosenkami. Zespół sam tworzy i nagrywa utwory we własnym profesjonalnym studiu co pozwala mu na niezależność w czasie całego procesu powstawania materiału muzycznego. W 2009 roku DENNIS wystąpił na kilku koncertach w Chicago . Obecny skład zespołu : Krzysztof Leśnik Marek „Muhha” Muszyński Dyskografia: 1996 rok - kaseta i płyta „Marzenie” 1998 rok – płyta „Ty po prostu Ty”

  Więcej »
 • Akcent

  Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum.

  W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1". Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu".

  W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu "Żegnaj mała". Wkrótce potem zespół się rozpadł. Zenon Martyniuk podjął współpracę z zespołem Crazy Boys, z którym nagrał dwie kasety: "Daleka droga" i "Mała o, o!", a następnie razem z Henrykiem Mellerem stworzył zespół Ex Akcent, który wydał 3 kasety: "Szczęśliwy czas", "Piękna niedziela" oraz "Kolędy". W tym czasie Mariusz Anikiej występował razem z Markiem Majewskim w zespole Marinero.

  Po powrocie z Belgii Zenek i Mariusz reaktywowali zespół Akcent. W krótkim czasie wydali dwie kasety: na jednej, "Dajcie mi gitarę", zawarli 10 piosenek pochodzących z pierwszych dwóch albumów zespołu, w nowych wersjach. Druga, "Słuchajcie chłopcy" zawierała premierowe kompozycje, wsród nich przebój "Stary Cygan", który znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego plebiscytu Radia Katowice na Przebój Roku 1993. Od tego czasu Akcent stał się jednym z czołowych zespołów nurtu disco polo, który w tych czasach zyskiwał sobie coraz większą popularność.

  Kolejny album "Peron łez" potwierdził tę pozycję. Rok 1994 przyniósł dalsze sukcesy. Ukazał się wtedy album "Życie to są chwile". Pochodzące z niego utwory "Mała figlarka" i "Dźwięki strun" stały się chyba największymi przebojami w historii zespołu. Rozbrzmiewały praktycznie w całej Polsce, również tam, gdzie muzyka disco polo nie cieszyła się wczesniej popularnością. Do tych dwóch utworów nakręcone były także pierwsze teledyski Akcentu.

  Kolejną płytą zespołu, wydaną w 1995 roku, był "Czar miłości", promowany przez takie teledyski, jak "To właśnie ja" i "Kołysanka dla ukochanej".

  Rok 1996 to okres eksperymentów muzycznych. Zespół podjął wtedy współpracę z Igorem Giro, czego rezultatem był niezwykły, zupełnie odmienny od typowych klimatów zespołu, album "Akcent Dance". Dwa utwory z tej płyty: "Daleko do gwiazd" i "Całuj mnie" doczekały się teledysków. Eksperyment, choć bardzo udany, okazał się być tylko jednorazowym.

  Już na następnym albumie "Oczarowałaś mnie", z którego pochodzą takie przeboje jak "Ostatni most", "Obraz Twój" i "Siwy koniu", zespół powrócił do swojego charakterystycznego brzmienia.

  Kolejna płyta, jaka ukazała się w 1997 roku, była "Akcent Gold". Znalazło się na niej, prócz 1 utworu premierowego, 9 znanych przebojów zespołu w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach, stworzonych przez zespół Play & Mix. Nowe wersje takich utworów, jak "Tabu tibu", "Peron łez" czy "Żegnaj mała" stały się ponownie wielkimi przebojami. Do tej płyty nakręcono 2 teledyski: "Psotny wiatr" (utwór premierowy) oraz "Żegnaj mała".

  Rok 1998, można powiedzieć, był ukoronowaniem działalności Akcentu w dotychczasowym składzie. Ukazała się wtedy płyta "Wyznanie", promowana przez 4 teledyski: "Wyspa szczęśliwych snów", "Zostań tu", "Wyznanie" i "Królowa nocy". Materiał ten przyniósł zespołowi Akcent główna nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie.

  Rok 1999 przyniósł rewolucyjne zmiany w zespole. Po prawie 10 latach odszedł z zespołu Mariusz Anikiej. Nowa płyta "Wspomnienie", zawierająca 7 utworów premierowych oraz 7 starych przebojów w nowych aranżacjach nagrana została przez zespół w składzie Zenon Martyniuk - Artur Boroń. Do następujacych utworów z tej płyty nakręcono teledyski: "Lato jest po to by kochać", "Pada deszcz" i "Wspomnienie".

  Wraz z nadejściem nowego wieku zespół zwolnił nieco tempo. Na następną płytę zespołu fani czekali aż 2 lata. Album "Moja gwiazda", nagrany przez zespół w składzie Zenon Martyniuk - Artur Kirpsza - Ryszard Warot, ukazał się w 2001 roku i jest ostatnim jak dotychczas premierowym materiałem zespołu. Promowany był przez teledyski "Dziewczyna z klubu disco", "Rodzinny dom" i "Moja gwiazda".

  W 2002 roku ukazały się "Platynowe przeboje". W kolejnych latach zespół nagrał tylko pojedyńcze utwory, które prezentowane były na kolejnych festiwalach w Ostródzie; niektóre z nich znalazły się też na składankach wydanych przez firmę Green Star.

  Na początku 2006 roku ukazał się kolejny album w dorobku fonograficznym Zenka Martyniuka, w duecie z Waldemarem Oksztulem - muzykiem występującym dawniej w zespole Imperium. Płyta nosi tytuł "Do Ciebie" i jest rozprowadzana głównie na koncertach zespołu.

  Wiekszość utworków Akcentu mozecie uslyszec w naszym radiu Disco Party :)

  Więcej »
 • Verdis

  Zespół VERDIS powstał w 2006 roku w Białymstoku. Jego założycielami są: Marcin Kalinowski, Andrzej Dębowski, Sławomir Suszko (lider byłej grupy EXIT)

  Więcej »
 • Adonis

  Grupa Adonis powstała w 1996 roku. Trzy lata później za sprawą utworu "Polskie dziewczyny" zaistniała na rynku muzycznym i w telewizji Polsat. W tym samym roku zespół wydał również swoją pierwszą płytę o tym samym tytule. W 2000 roku na warszawskich targach INTERMEDIA panowie odebrali za ten krążek nagrodę, co było ich największym jak dotąd sukcesem. Rok po debiucie grupa wydała swój drugi album pt. "20 lat", z którego pochodzi przebój "Każdy chciałby mieć 20 lat". W 2001 roku zespół Adonis wydał trzeci longplay "Marzenia i wspomnienia". Również i ta płyta osiągnęła sukces i przyniosła kolejny przebój zatytułowany "ZabioręCiebie". Zespół powrócił z nową płytą pt. "Smak twoich ust" na której znalazło się jedenaście nowych piosenek. Tytułowy kawałek z tej płyty stał się przebojem, a teledysk do niego nakręcony można było zobaczyć w programie "Muzyczne Rozmaitości" na kanale Polsat 2. Zespół Adonis obecnie nagrywa singiel i płytę. Na początku roku 2011 zespół wydał singiel,który jest zapowiedzią nowej płyty. Płyta ukaże się pod koniec kwietnia. Singiel i płytę promuje teledysk do piosenki "Czekam wciąż na ciebie", który został nakręcony w Chorwacji. Płyta będzie w klimatach letnich dance - reggae.

  Więcej »
 • Mirage

  Zespół MIRAGE powstał na początku lat 90-tych w Bielsku Podlaskim. Założycielem zespołu, wokalistą, multiinstrumantalistš i autorem prawie wszystkich piosenek jest Janusz Konopla. Pozostali wokaliści i instrumentaliści to Andrzej i Robert. Zespół ma na swoim koncie wiele płyt. Pierwsza zatytułowana "Uśmiechnij się" sprzedała się w ilości 280 tysięcy egzemplarzy, a przebój "Wiosna" do tej pory jest bardzo lubiany i chętnie śpiewany na wszystkich weselach i innych imprezach. Kolejna płyta "Jesteś szalona" zawierała piosenkę, która stała się mega HITEM w trendzie disco polo. Piosenka "Jesteś szalona" której wyłącznym autorem tekstu i muzyki jest Janusz Konopla została nagrana w póżniejszym czasie jako cover przez zespół BOYS dzięki któremu została ona okrzyknięta piosenką minionego stulecia. Kolejne płyty to: Miłość bez granic Zakurzone drogi Andżelina Ta dziewczyna i ja Nie mów mi nie W czasach świetności disco polo, a więc w latach 90-tych i poczštku nowego stulecia produkcje zespołu MIRAGE wielokrotnie były promowane na festiwalach DISCO POLO I DANCE w Ostródzie i Koszalinie,a także w programie DISCO POLO LIVE w telewizji POLSAT. W swoim dorobku koncertowym zespół może poszczycić się występami z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Justyna Steczkowska, Stachursky, GOLEC uOrkiestra, JUST 5, D-BOMB, Toples, Akcent, BOYS i wiele innych. W lipcu 2009 roku ukazuje się najnowszy materiał zatytułowany "MAMY LATO". Do najlepszych piosenek z tej płyty zespół zrealizował teledyski, które są ogólnie dostępne w internecie i telewizji. Zespół MIRAGE ma w swoim dorobku także płyty nagrane w języku ukraińskim i rosyjskim.Próby nawiązania do kultury wschodniej udały się znakomicie. Do odniesionego sukcesu przyczynił się fakt iż Janusz Konopla studiował muzykę, a ściślej grę na akordeonie na Uniwersytecie w MIŃSKU na Białorusi.

  Więcej »
 • Buenos Ares

  Rok 1996 przyniósł wiele pamiętanych do dzisiaj przebojów disco polo. Wśród nich były Pomarańczowe drzewa zespołu Buenos Ares. Za sprawą tego właśnie utworu grupa ta zyskała ogólnopolski rozgłos. Jej skład tworzyli wówczas: Anna Florkiewicz (absolwentka Studium Piosenkarskiego w Poznaniu) i Wojciech Domań. Po sukcesie pierwszego singla duet przygotował kolejną piosenkę pt. Buenos Ares, która miała swoją premierę jesienią 1996 roku. Rówież i ten kawałek spotkał się z życzliwym przyjęciem słuchaczy. Na początku 1997 roku Ania i Wojtek wydali swoją pierwszą płytę, która przyniosła jeszcze takie przeboje jak Opamiętaj się czy Pokochaj mnie. Latem 1997 roku gotowy był kolejny singiel, tym razem z piosenką Niebo. Utwór ten był zwiastunem nowej płyty zespołu i nawiązywał stylistycznie do piosenki Uh La La La Alexii. Na początku 1998 roku miała miejsce premiera kolejnego singla z bardzo spokojną piosenką pt. Preludium. W tym samym czasie zespół wziął udział w koncercie Duety w Sali Kongresowej w Warszawie na którym wraz z grupą Viper wykonał piosenkę Gdyby nie Ty. Wiosną 1998 roku ukazał się drugi album pt. The New Power Of Buenos Ares. Jak sam tytuł mówi, był to pokaz nowej siły tego zespołu. Przede wszystkim muzyka zawarta na tym albumie była zdecydowanie bardziej dopracowana i zróżnicowana od tej, jaką grupa zaserwowała na swoim debiutanckim krążku. Z tego albumu pochodzą takie przeboje jak m.in. Czekoladowy sen, Z każdym dniem i Jak ona. Ponadto skład grupy powiększył się o dwoje tancerzy, którzy od tej pory towarzyszyli Wojtkowi i Ani na każdym koncercie. Po nieco dłuższej przerwie zespół powrócił wiosną 2000 roku z nowym singlem pt. Baby, Baby, zaś kilka miesięcy później wydana została jego trzecia płyta pt. Party. Na niej znalazły się takie przeboje jak m.in. Anioł czy diabeł i Wszystko widziałam. Później o zespole zrobiło się cicho. Ania bez powodzenia próbowała swoich sił jako solistka, zaś Wojtek ropoczął karierę DJ'a. Ma na tym koncie spore sukcesy. W 2004 roku dostał się do finału Mistrzostw Polski Prezenterów Dyskotekowych. W chwili obecnej jako DJ WD gra w wielu polskich klubach. Obecnie Buenos Ares na czele, którego stoi Justyna Mosiej to reaktywacja tej popularnej pod koniec lat 90-tych formacji. W roku 2007 wspomniana Justyna Mosiej będąca do tej pory jedynie tancerką w tym zespole postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka i nagrała swoją pierwszą płytę jako nowe Buenos Ares.

  Więcej »
 • Adam Chrola

  Historia zespołu AdamBand rozpoczęła się w 1999r. Założycielem i wokalistą grupy jest Adam Chrola, który od wielu lat związany jest profesjonalnie ze sceną muzyczną. Na dyskografię zespołu składa się kilkanaście autorskich kompozycji, lecz również niezliczona ilość dobrze znanych przebojów muzyki popularnej ostatnich trzydziestu lat, zagranych w odświeżonej aranżacji ze wspaniałym głosem Adama. Szerszej publiczności grupa zaprezentowała się w maju 2009r. po wydaniu płyty pt. „Drogi mój teściu”. W drugiej połowie 2009r. powstała wymarzona płyta Adama zawierająca największe przeboje Krzysztofa Krawczyka pt. „Adam Chrola, Amore Mio, Złote przeboje Krzysztofa Krawczyka”. Zespół koncertuje w kraju i za granicą, koncentrując się nieustannie na nagrywaniu nowych utworów.

  Więcej »
 • Time

  Zespół muzyczny Time działa na rynku od  przeszło 16 lat. Jego założycielem jest Marek Szurpik. Zespół ten jednym znany jest bardziej, innym zaś mniej, ale mimo to bez problemu radzi sobie ze zdobywaniem nowej publiczności i kolejnych fanów. Niedługo po zaistnieniu zespołu na rynku muzycznym, a dokładnie w 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zatytułowana – Bez słów i łez. Niejedna piosenka z danego albumu była wielkim przebojem w tej kategorii muzycznej. Autorskie utwory to nie wszystko co w tamtym czasie śpiewał wokalista danego zespołu. Doskonale radził sobie również ze śpiewaniem kowerów. Ostatnim projektem tego artysty jest płyta – Wschodnie Przeboje. Na płycie znajdują się rosyjskie przeboje wykonane przez Marka w zupełnie innych, nowych i świeżych aranżacjach. Artysta nie zakończył swojej kariery muzycznej, a nadal dąży do coraz większej sławy, co niewątpliwie jest tylko kwestią czasu. Stale pracuje nad kolejnymi płytami, próbuje swoich sił wokalnych w wielu różnych piosenkach. Niewątpliwie niebawem ukaże się kolejna płyta tego zespołu, a wówczas zapewne i ta podbije serca wielu wiernych słuchaczy i fanów.

  Więcej »
RSS